Dražební vyhláška

je signálem, že musíte rychle začít jednat

Potřebuji pomoc s dražební vyhláškou

Exekuce je zdlouhavý proces. Nejdříve věřitel, jemuž nesplácíte, podá návrh na exekuční řízení. Tento návrh musí schválit soud, pak se do věci vloží soudní exekutor, zpracuje se dražební vyhláška a až následně dochází k samotné dražbě. Po celou tuto dobu máte možnost se svou nezáviděníhodnou situací něco dělat. Čím dříve, tím lépe a my vám s tím rádi pomůžeme.

Dražební vyhláška stanovuje podrobnosti o plánované dražbě. Její podobu stanovuje zákon o veřejných dražbách 26/2000 Sb. a v podstatě se v ní dočtete, co se draží a za jakých podmínek.

Jak vypadá dražební vyhláška nemovitosti

Dražit se může různý majetek, ovšem nemovitosti jsou nejčastější, protože je to obvykle nejhodnotnější věc, kterou dlužník vlastní. Co všechno obsahuje dražební vyhláška nemovitosti? Najdete v ní například tyto informace:

  • jestli se jedná o dražbu dobrovolnou,
  • kdo je dražebníkem,
  • místo, datum a čas konání dražby,
  • označení a popis předmětu dražby a jeho příslušenství,
  • nejnižší možné podání a minimální příhoz,
  • způsob složení dražební jistoty,
  • informace o prohlídce nemovitosti,
  • lhůta pro uhrazení ceny dosažené vydražením a způsob uhrazení.

Komu hrozí doručení dražební vyhlášky?

Dražební vyhlášku můžete očekávat tehdy, když delší dobu nesplácíte své závazky (hypotéku, půjčku, úvěr apod.) a věřitel se rozhodne podat návrh na exekuční řízení. Obvykle vás o tom informuje, návrhu na exekuci navíc předchází celá řada výzev, abyste zaplatili, co dlužíte. Soudní jednání nějakou dobu trvá a dražební vyhláška se zpracovává až ve chvíli, kdy o ní rozhodne soudní exekutor.

Jak se k vám dražební vyhláška dostane?

Dražební vyhláška je vždy doručována dlužníkovi a jeho manželovi. Dále se posílá například na katastrální, obecní a finanční úřad. Zároveň jde o veřejný dokument, kdokoliv si ho může prohlédnout na úřední desce exekutora či prostřednictvím obecního úřadu. Dražební vyhlášky se zveřejňují také v Centrální evidenci exekucí a na Portálu dražeb. Tam si je mohou prohlížet zájemci o dražby.

V dražebních vyhláškách není uveden celkový počet exekucí vedených proti dlužníkovi ani jejich kompletní výše. Vyhláška se vydává na základě jedné exekučně vymáhané pohledávky, další věřitelé se přihlašují teprve na základě vyhlášky.

Co dělat, pokud je vám doručena dražební vyhláška?

Jde o vaši poslední šanci zachránit si střechu nad hlavou. Jakmile je vám dražební vyhláška doručena, co nejdříve nás kontaktujte. Jedná se o boj s časem, my jsme však připraveni ho vyhrát. Čím dříve se nám ozvete, tím vyšší máte šanci, že vám ještě dokážeme pomoci. Nemovitost zachráníme a vy nepřijdete o svůj domov.

Jak to probíhá?

Vyplnit formulář

Stačí vyplnit jednoduchou online žádost, díky které zjistíme, zda můžeme pomoct i vám.

Přijmout hovor

Zavoláme vám a domluvíme se na podrobnostech. Vše je ZDARMA!

Vyplatit dluhy

Dohlédneme na všechny věci ohledně vyplacení dluhů, zástavního práva, nájmu a pozdějšího přednostního odkupu.