Nemovitost jde do dražby. Jak nepřijít o střechu nad hlavou?

Pokud se dostanete do tíživé finanční situace, například kvůli ztrátě zaměstnání, a nejste schopni splácet své závazky, dluhy začnou narůstat o úroky z prodlení a další poplatky. Jestliže máte ve svém majetku dům či byt, soudní exekutor může na takovou nemovitost uvalit takzvanou plombu. Jak postupovat, abyste nepřišli o střechu nad hlavou?

Jakmile se v katastru nemovitostí objeví plomba na danou nemovitost z důvodu soudní exekuce, nemovitost jde do dražby. Začněte však řešit tento problém zavčasu, protože nemusíte nutně o střechu nad hlavou přijít. Pomůže vám společnost Záchranná síť.

Zanechte nám kontakt a vše ZDARMA vysvětlíme


Notice: Undefined variable: phone_error in /var/www/html/includes/onlytel_form.php on line 18

Vyplněním souhlasím se zpracováním osobních informací

V dražbě se nemovitost prodá pod cenou

Ve chvíli, kdy je vyhlášena aukce a nemovitost je zaplombovaná, hraje se o čas. Záchranná síť vám i v tuto chvíli může pomoci, abyste zůstali bydlet v domě, respektive bytě, kde jste si už vybudovali jakési zázemí. Stačí zanechat kontakt, ozve se vám pracovník a ten už s vámi vyřeší všechny další kroky.

Vyplacení dluhů nevýhodnou aukcí je nejhorší varianta, protože nemovitost se často prodá výrazně pod tržní cenou.

Jak probíhá aukce nemovitosti?

Jednou z možností, jak rychle prodat nemovitost, je aukce. V prvním kole se stanovuje cena ve výši dvou třetin odhadní ceny. Jestliže se nenajde žádný nájemce, postupuje nemovitost do druhého kola, kdy je vyvolávací cena poloviční, ve třetím kole pak třetinová. Navíc odhadní cena se různí od reálné tržní ceny, často bývá nižší, a to klidně i o několik desítek či stovek tisíc korun, u dražších nemovitostí může být rozdíl mezi odhadní a tržní cenou i v řádu milionů.

Dražby bývají buď klasické v dražební místnosti, nebo elektronické. Prvně zájemce složí dražební jistotu na počátku konání dražby. Jakmile jeden ze zájemců vyhraje aukci, má určenou lhůtu, do které musí složit zbytek částky. Ostatním dražebníkům se vrací jistota zpět.

Následně se v katastru nemovitostí přepíšou vlastnická práva a vy už nejste majitelem, ale stane se jím nový vlastník. Jsou smazány exekuční a dražební příkazy a peníze z dražby se použijí na umoření vašich dluhů.

Jestliže však chcete dražbě předejít, obraťte se na Záchrannou síť.

Zanechte nám kontakt a vše ZDARMA vysvětlíme


Notice: Undefined variable: phone_error2 in /var/www/html/includes/onlytel_form2.php on line 18

Vyplněním souhlasím se zpracováním osobních informací